przyspieszamystrony.pl

przyspieszamystrony.pl

pozycjonowanie stron

pozycjonowanie stron

Neigong Tło

Neigong jakakolwiek z zestawu chińskiej oddychania, medytacji i dyscyplin duchowych praktyk związanych z taoizmu, zwłaszcza chińskich sztuk walki. Neigong praktyka jest zazwyczaj związane z tak zwanych miękkich stylów lub wewnętrznych stylów jak Taijiquan lub Baguazhang.

Waigong związana jest z twardych, takich jak style Shaolin Długiej Pięści or White Crane Kung Fu; nawet style zewnętrzne sztuk walki mają swoją własną markę Qigong.renowacja drzwi w gdyni

Twarde i miękkie style oba mają wiele różnych szkół, dyscyplin i praktyki i historycznie nie wystąpiły wzajemne oddziaływania między nimi. Rozróżnienie pomiędzy stylami właśnie różni się od szkoły do ??szkoły (zwłaszcza na poziomie biegłości instruktorów), ale obaj mają ten sam cel: Miękki styl ostatecznie staje się twardy styl. Hard style w końcu staje się miękki styl. Są to dwie różne ścieżki na tej samej drodze. Ich wspólnym celem jest kontrolowanie siły życiowej lub „chi” poprzez intensywne samodyscypliny.

Adepci Neigong są w stanie wykonać to, co wydaje się być cudowne wyczyny, takie jak uzdrowienie, utrzymanie zdrowia i młodości, a jako narzędzie do oświecenia. Ich praktyka koncentruje się w ich dyscyplinie. Oznacza to, że jeśli ich dyscypliny, jeśli medycznej Neigong, w centrum swojej praktyce jest uzdrowienie.

Nie musi być jakaś konkretna religia czerpania korzyści z Neigong medytacji. Religijne Qigong związane z taoizm i buddyzm skupia się na podstawowym celu oświecenia. Poza Medyczny Qigong, istnieje również naukowa i Martial Qigong. Jest to wąski punkt widzenia, że ??Neigong jest tylko taoistycznych praktyk religijnych.

W rzeczywistości, te różne formy Neigong są praktykowane na całym świecie w różnych kulturach, ale w bardziej ezoterycznych światach i pod różnymi nazwami. Większość kultur praktyk religijnych Neigong.

Artykuł dzięki: